Jak dokonać wyboru ubezpieczenia?

Link4Jak wiadomo, nieszczęśliwe wypadki mogą się przytrafić każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu i zapobiegawczemu. Aby się chronić, powinniśmy zdecydować się na odpowiednie ubezpieczenie: naszego zdrowia, życia oraz majątku. Na co zwracać uwagę podczas wyboru ubezpieczenia?

Najpierw należy na spokojnie rozważyć, co konkretnie chcemy objąć ubezpieczeniem. Potem powinniśmy realnie spojrzeć na nasze możliwości i indywidualne preferencje. Pamiętajmy, że każde wydarzenie, które nie jest objęte standardowym zakresem polisy znacząco podwyższa koszt. Zabezpieczajmy to, co naprawdę uważamy za konieczne i istotne, nie zaś wszystko bez wyjątku - niepotrzebnie narażamy się na dodatkowe dopłaty.

Znajdź najkorzystniejszą ofertę

Gdy już ustalisz, na czym Ci dokładnie zależy, możesz się wziąć za szukanie najlepszej dla Ciebie oferty i najkorzystniejszego towarzystwa ubezpieczeniowego. Na początek porównaj różnorodne oferty i poszczególnych ubezpieczycieli. W tym celu możesz skorzystać z porównywarki ubezpieczeń - banalnie prostej w obsłudze, a stworzonej właśnie dla tych, którzy tak jak Ty zastanawiają się, jaką podjąć decyzję. Ciekawym pomysłem jest także przejrzenie aktualnych rankingów towarzystw ubezpieczeniowych. Powstają one regularnie i są dostępne na różnych stronach internetowych. Obecnie prym wiedzie Link4 - towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące ubezpieczenia direct. To najbardziej rozpoznawalna marka w branży ubezpieczeń komunikacyjnych.

Co ma wpływ na wysokość stawki?

Wbrew pozorom nie decyduje o niej tylko polisa. Ważne jest również, czy wybieramy ubezpieczenie na wartość rzeczywistą, czy też odtworzeniową. Pamiętajmy, by przed dokonaniem wyboru spokojnie się zastanowić i realnie rozważyć nasze możliwości - nie zawyżajmy sztucznie składki, bo w ogóle na tym nie zyskamy. Warto wiedzieć, że wysokość składki można obniżyć, stosując franszyzę redukcyjną, czyli naszą osobistą deklarację, że w razie wypadku pokrywamy część koniecznych kosztów. Dużą rolę w kwestii wysokości składki odgrywa więc nasz własny wkład w ubezpieczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>